životní styl

Slováci pijí tuto kávu ve velkém množství. Vyhýbejte se jí, jak jen to jde

10.2kviews

Milovníci tohoto druhu kávy by měli poněkud snížit frekvenci její konzumace. Stačí se podívat na složení, které nemilosrdně naznačuje zanedbatelný podíl kávy v celkovém množství. Na prvním místě je cukr, následovaný ještě dalšími přísadami.

Asi jste už slyšeli tvrzení, že instantní káva je „jen chemie“ nebo že vedle pravé kávy ani neobstojí. Na tom není ani špetka pravdy, protože instantní káva je sice stále káva, ale připravuje se přinejmenším jinak. Existuje však určitý druh kávového nápoje, který najdete téměř všude. Nejen v obchodech, ale také v čekárnách, hotelech a kancelářích. Právě na tuto kávu byste si měli dát pozor.

Pravděpodobně jste už slyšeli tvrzení, že instantní káva je „jen chemie“ nebo že vedle pravé kávy ani nemůže obstát. Na tom není ani špetka pravdy, protože instantní káva je stále káva, ale přinejmenším jinak připravená. Existuje však určitý druh kávového nápoje, který najdete téměř všude. Nejen v obchodech, ale také v čekárnách, hotelech a kancelářích. Právě na tuto kávu byste si měli dát pozor.

Kterým kávám byste se měli vyhnout?

Káva 3 v 1, nebo spíše kávový nápoj (vzhledem k zanedbatelnému množství kávy se mnoho takových výrobků nemůže oficiálně nazývat kávou), obsahuje ve svém složení instantní kávu, cukr a mléko. Tím však výčet složek nekončí. Při pohledu na etiketu jednoho takového výrobku vidíme, že na prvním a druhém místě je…. cukr. Káva se naopak umístila o něco níže. Na prvním místě je ztužený palmový tuk.

„Cukr, glukózový sirup, plně hydrogenovaný palmojádrový tuk, rozpustná káva 7,9 %, tapiokový škrob, stabilizátory (E331, E340, E452, E451), mléčná bílkovina, sůl, emulgátory (E471, E472e),“.– musí být uvedeno na etiketě výrobku.

Jak tedy vidíte, káva 3 v 1 obsahuje kromě základních složek i nezdravé přídatné látky. Do tohoto typu kávy se obvykle přidává velké množství cukru – v přísadách je často více cukru než v samotné kávě – takže nadměrná konzumace tohoto typu kávy může vést ke vzniku některých civilizačních chorob.

Na druhou stranu konzumace hydrogenovaného palmového oleje, který je také jednou ze složek kávy 3v1, může vést mimo jiné ke zvýšení hladiny cholesterolu. Hydrogenovaný palmový olej obsahuje transmastné kyseliny, které jsou pro organismus škodlivé. Studie prokázaly, že transmastné kyseliny mohou způsobovat tzv. metabolický syndrom.

Leave a Response