životní styl

Nefunguje vám doma internet a Wi-fi? Udělejte tyto kroky a zachraňte situaci

2kviews

V 21. století se mnoho oblastí našeho života přesunulo na internet. Internet používáme k navazování přátelství, k nakupování, k různým formám zábavy a mnozí z nás potřebují připojení k síti také k práci.

Dá se tedy říci, že jsme na internetu v mnoha oblastech závislí. Není tedy divu, že jeho případný výpadek je pro nás vážným problémem. Co byste měli dělat, pokud dojde k výpadku síťového připojení?

Nemáte k dispozici internet? Nepropadejte panice, ale jednejte

Náhlá ztráta přístupu k internetu je vidina, která může být děsivá. Není to tak hrozné, pokud se nemůžete dodívat na epizodu oblíbeného televizního pořadu nebo si zahrát počítačovou hru online. Horší je, když nemůžete pracovat. Jakmile zjistíte problémy se síťovým připojením, nemusíte se trápit, stačí použít jednoduché rady.

Za prvé si uvědomte, že existují dvě hlavní příčiny výpadku internetového připojení – buď selhává hardware připojený k síti, nebo jsou problémy na straně poskytovatele. Nejprve tedy musíte vyloučit jednu z těchto možností.

Abyste se dostali k příčině selhání, musíte nejprve zkontrolovat připojení k internetu na různých zařízeních. Tím zjistíte, zda je problém například v notebooku nebo v telefonu. V takovém případě je třeba resetovat nefunkční zařízení a zkontrolovat dostupné sítě.

Co dělat, když nefunguje internet?

Pokud se však po kontrole různých zařízení ukáže, že v celém domě není přístup k síti, měli bychom zkontrolovat router. V této situaci zařízení vypněte a alespoň po 10 minutách jej restartujte. Pokud je internet nedostupný i po resetování směrovače, je na čase kontaktovat poskytovatele.

Než však sáhnete po telefonu, je dobré zkontrolovat, zda poskytovatel nezveřejnil informace o možných technických problémech na zákaznickém profilu nebo na sociálních sítích. Telefon s přístupem k mobilním datům nám může pomoci i jinak, abychom si při výpadku internetu pomohli.

Nejde internet? Použijte svůj telefon

Téměř každý předplacený telefon dnes obsahuje přístup k internetu v telefonu. Tuto skutečnost můžete využít vytvořením přístupového bodu pomocí možnosti hotspotu. V nastavení telefonu naleznete jak název takto vytvořené sítě Wi-Fi, tak heslo k ní.

Díky tomuto řešení můžeme sdílet internet z mobilního telefonu do dalších zařízení, například do počítače, a v klidu dokončit svou práci. Jedná se o dobré řešení, které se bude hodit v případě, kdy je problém na straně poskytovatele a my musíme čekat na odstranění závady.

Leave a Response