životní styl

Jednu tabletu přidávám do kávy s mlékem. Vyhání toxiny z těla jako kartáč.

28.9kviews

Káva je moderní, o tom snad nikdo nepochybuje. Stejně jako móda se i kávové trendy mění sezónu od sezóny. Po tónovaném espressu, nitru nebo zelené matcha je čas na nápoj s ďábelsky černou barvou. Co to je? O černém latté, jednom z nejoblíbenějších nápojů posledních měsíců.

Černé latté, známé také jako charcoal latté, je nápoj na bázi aktivního uhlí, jedné z nejoblíbenějších látek posledních měsíců. Tableta se rozpustí ve vodě a poté se přidá do napěněného mléka. Takto připravený nápoj ďábelsky zčerná, a pokud lze věřit influencerům, léčí kocovinu a žaludeční křeče. Jak ho připravit?

Káva ve tmě. Seznamte se s černým latté

Kakaové boby jsou známé již 2000 let. Tehdy se nevařily, ale jedly se s máslem a solí. V 11. století byly boby přivezeny z Etiopie do Jemenu, kde se zalévaly horkou vodou. Tak vznikla káva, jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě. Od té doby se způsob její přípravy a pití změnil. Bylo vynalezeno espresso, latté a americana. Skutečný průlom nastal před deseti lety, kdy jsme objevili chuť speciální kávy.

Speciální káva je především o kvalitě, čerstvosti a velikosti zrn, stejně jako o teplotě vody. Každý z těchto faktorů výrazně ovlivňuje chuť kávy. Příznivci alternativních káv v ní objevují podobné tóny jako v nejdražších vínech. To je skutečná lahůdka pro každého milovníka kávy.

V posledních letech si získávají oblibu také květinová latté (např. růžové latté, levandulové latté) a v poslední době je stále častěji slyšet také o černých latté. Co je černé latté? Je to napěněné mléko s přídavkem… rozpuštěného aktivního uhlí. Právě dřevěné uhlí je zodpovědné za tuto jedinečnou barvu.

Jak se vyrábí černé latté?

Ještě před deseti lety se aktivní uhlí používalo při žaludeční chřipce. Tato složka zmírňovala průběh onemocnění a zároveň zbavovala trávicí trakt toxinů, bakterií a chemických látek. Díky svým čisticím vlastnostem se již několik let používá v kosmetickém průmyslu. Uhlí hloubkově čistí pleť a snižuje tvorbu kožního mazu.

Podle odborníků na výživu je černé latté vynikajícím způsobem detoxikace organismu po nemoci nebo bláznivé noci s alkoholem. Jak připravit černé latté? Je to velmi jednoduché. Dřevěné uhlí rozpusťte v malém množství teplé vody a důkladně rozmíchejte. Mezitím začněte pěnit mléko nebo zeleninový nápoj. Když zhoustne, nalijte ho do šálku a přidejte do něj rozpuštěné dřevěné uhlí. Pokud chcete, můžete přidat také trochu cukru nebo medu. To je vše!

Leave a Response