životní styl

Šneci nemají na zahradě šanci. Je levný a stačí ho jen rozptýlit.

28.4kviews

Slimáci a hlemýždi jsou na zahradě skutečnou pohromou. Každý, kdo se s nimi setkal, ví, jakou spoušť způsobují a jak těžký boj musíte svádět, abyste ochránili svou úrodu. Je to však možné.

Stačí použít účinný přípravek, a nemusí to být chemická látka nebezpečná pro životní prostředí. Ideálním řešením je čedičová moučka. Jak funguje proti slimákům a plžům a jak ji použít? Zde je několik tipů.

Slimáci a hlemýždi na zahradě

Slimáci a hlemýždi vypadají nenápadně a jsou spojováni s pomalým pohybem, ale ve skutečnosti mohou na zahradě během okamžiku způsobit spoušť. To vše díky jejich žravosti a rychlému rozmnožování. Velká populace těchto škůdců je noční můrou každého zahrádkáře.

Slimáci a hlemýždi se živí odumřelou organickou hmotou, ale bohužel to není to jediné, čím se živí. Mají chuť i na živé rostliny, a aby toho nebylo málo, žerou všechny jejich části, jak nadzemní, zejména listy a stonky, a dokonce i květy a plody, tak i podzemní: hlízy, kořeny a cibule.

Pokousané rostliny slábnou a nakonec odumírají. Takto slimáci ničí úrodu zeleniny, ovoce a květin. Lze tomu zabránit? Mechanické metody a ruční sběr slimáků a plžů, stejně jako používání pastí, problém často neřeší. Nejlepším způsobem je použití účinného přípravku proti slimákům.

Použijte tento přípravek proti slimákům, abyste se zbavili problému.

Na trhu jsou k dispozici chemické pelety proti slimákům, které však nejsou šetrné k životnímu prostředí. Takzvané modré pelety obsahují metaldehyd, sloučeninu, která je vysoce toxická a škodlivá nejen pro slimáky, ale i pro ostatní živočichy a lidi. Na zahradě, kterou využíváme my, naše děti, psi a kočky, je lepší sáhnout po ekologičtějších, ale stejně účinných metodách.

Výborným prostředkem proti slimákům je čedičová moučka. Jedná se jednoduše o práškovou čedičovou horninu, která se díky svému bohatému složení a vysokému obsahu cenných stopových prvků používá jako hnojivo. Výborně se však osvědčila i na slimáky a plže a také na hmyz, jako jsou mšice a mravenci.

Díky konzistenci jemně mletého prášku se moučka na škůdce přilepí a ztíží jim pohyb a dýchání. Obsah mědi navíc účinně odpuzuje slimáky a plže a působí podobně jako měděná páska.

Jak používat čedičové pelety proti slimákům?

Čedičovou moučku lze rozsypat na povrch půdy a použít jako hnojivo. Lépe však budou fungovat zábrany proti slimákům a plžům v podobě pásů podél záhonů. Je to levné a účinné. Jeden kilogram čedičové moučky stojí jen několik zlotých a stačí na vytvoření čtyřmetrové bariéry.

Důležité je aplikovat čedičovou moučku za slunečných dnů, bez větru a deště. Nejlepší je to udělat večer, po odletu opylovačů a před vrcholem aktivity slimáků, který je v noci.

Leave a Response