životní styl

Sazenice rajčat žloutnou ze 6 důvodů. Uložte je takto

2.2kviews

Krásné počasí za oknem nás vybízí k další práci na zahradě. Není divu, že mnoho lidí věnovalo v prvním květnovém týdnu zvláštní pozornost stavu svých rajčat. Vždyť tyto rostliny vyžadují zvláštní pozornost.

Bohužel, pokud se na naše plodiny podíváme blíže, zjistíme, že ne všechny rostliny se vyvíjejí tak, jak bychom si přáli. Pokud vás někdy zajímalo, proč sazenice rajčat žloutnou, máme pro vás odpověď.

Proč sazenice rajčat žloutnou?

Rajčata jsou rozhodně rostliny, které vyžadují zvláštní péči. Nejde jen o jejich náchylnost k chorobám. Žloutnutí sazenic rajčat, známé jako chloróza, je způsobeno inhibicí tvorby chlorofylu.

Proč sazenice rajčat žloutnou? Ukazuje se, že odpověď na tuto otázku je poněkud komplikovaná. Ano, za změnu barvy listů rajčat je zodpovědná chloróza, ale příčina není jasná.

Začněme však tou nejzřejmější otázkou. Rajčata jsou rostliny, které ke správnému růstu potřebují hodně slunečního světla. Jeho nedostatek narušuje fotosyntézu a snižuje produkci chlorofylu.

Tyto chyby způsobují žloutnutí rajčat

Pokud vás zajímá, proč sazenice rajčat žloutnou, věnujte pozornost tomu, čím rajčata hnojíte. Pokud mají v půdě nedostatek: draslíku, fosforu, dusíku, železa nebo hořčíku, mohou žloutnout.

Vyplatí se také zkontrolovat pH půdy. Příliš kyselá nebo příliš zásaditá půda způsobuje problémy se vstřebáváním některých minerálních látek. Při analýze složení půdy věnujte pozornost také jejímu stavu zavlažování. Tyto rostliny nesnášejí přemokření, protože způsobuje zahnívání jejich kořenů.

Zachraňte svá rajčata. Ještě nejsou všechna ztracena

Odpověď na otázku, proč sazenice rajčat žloutnou, může být samozřejmě jednodušší, než si myslíme. Například žloutnutí rostlin rajčat může být způsobeno nepříznivými podmínkami prostředí nebo patogeny a nemocnými rostlinami.

Naštěstí je lze zachránit jednoduchými metodami, které eliminují každý z uvedených faktorů. Pokud jste si jisti, že vlhkost a pH půdy jsou v normě, je dobré rostlinám dodat dodatečnou dávku hnojiva.

A při extrémních teplotách může pomoci dodatečné osvětlení nebo zastínění některých částí skleníku. Vsaďte na svou kreativitu. Pokud znáte příčiny žloutnutí sazenic rajčat, jistě najdete způsob, jak poškozenou část úrody v krátké době zachránit.

Leave a Response